$10 000 H.O.R.S.E. turniiri võitis Fabrice Soulier

• Kertu P.Kertu P.
Fabrice Soulier

2011 WSOP 37. turniir on lahenduse leidnud ning oma esimese kuldkäevõru välja teeninud prantslane Fabrice Soulier. Selleni jõudmiseks tuli tal $10 000 H.O.R.S.E. meistrivõistlustel seljatada 239 vastast. Ent nüüd on WSOP turniiri esikoht ja sellega kaasnenud $609 130 suurune auhinnaraha käes.

Finaallaua alguses ei pööratud tulevasele võitjale sugugi palju tähelepanu. Pigem jälgiti kotkapilgul noore pokkeritipu Tom Dwani käekäiku - kas õnnestub tal lõpuks ometi ka käevõru koju viia? Aga ei - hoolimata küllaltki suurest stäkist tuli noorsandil turniir lõpetada viiendal kohal. Ent võibolla tegi Dwani kohalolek finaallauas Soulierile hoopiski head, sest tähelepanu koondus mujale ning prantslane sai vaikselt stäkki kasvatada. Pärast Dwani väljakukkumist kulges Soulieri edutee üsnagi heitlikult, paljude tõusude ja mõõnadega, kuni heads-upini, mida Soulier alustas suure edumaaga Shawn Buchanani ees (täpselt kaks korda rohkem chippe). Nüüd ei suutnud teda enam keegi peatada.

Viimane käsi:

Omaha-8

Fabrice Soulier tõstab buttonilt, Shawn Buchanan callib. Flop tuleb {10-Clubs}{8-Diamonds}{4-Hearts}. Buchanan panustab, Soulier tõstab, Buchanan teeb kolmikbeti, Soulier nelikbeti ning Buchanan callib all in.

Buchanan: {j-Clubs}{j-Diamonds}{10-Spades}{7-Hearts}
Soulier: {q-Diamonds}{j-Spades}{8-Hearts}{6-Hearts}

Kuigi Buchanan on hetkel ees, omab Soulier käsi head võimalust mööda tõmmata. Turnikaart {a-Diamonds} lisab oute Soulier'le ning {6-Spades} riveris annab talle kuued ja kaheksad. Käevõru omanik on selgunud.

Kanadalane Shawn Buchanan, kel eelmisest aastast juba üks teine koht olemas, jäi ka seekord esikohast ilma. Samas võib ta siiski ka rahule jääda, sest kuigi käevõruta, pole teine koht $10 000 H.O.R.S.E. meistrivõistlustel, mille eest teenis Buchanan $376 458, üldsegi mitte halb saavutus.