Eelneva statistika põhjal on Eesti meistrivõistluste favoriit Vallo Maidla!

Vallo Maidla

Täna jätkuvad Reval Park Hotel Casino's kümnendad turniiripokkeri Eesti meistrivõistlused ning algab põnev PokerNews Eesti ja Triobeti ennustusvõistlus. Kui paljud teist aga arvutasid enne ennustuse tegemist välja oma lemmikmängijate tõenäosuse Eesti meistrivõistlustel võimalikult palju raha teenida, tuginedes nende eelnevatele tulemustele Olympicu turniiridel?

Kui eelmisel nädalal avaldasime Eesti pokkerimängijate edetabeli, mis põhines vaid karjääri jooksul teenitud punktidel, siis sel korral vaatleme mängijate resultatiivsust. Selle saab arvutada lihtsa tehinguga, jagades teenitud punktid mängitud turniiride arvuga ning saadud tulemus peaks näitama eeskätt seda, kui tõenäoliselt mängija pikemas perspektiivis hitib.

Tuginedes vaid aktiivsemate mängijate tulemustele (kes on oma mängijakarjääri jooksul löönud kaasa ka suurematel turniiril Tallinnas), on umbkaudne keskmine resultatiivsuskoefitsient 25,0. Hinnanguliselt umbes 55-60% "regularidest" omab sellest paremat tulemust, "mitteregularidest" aga selgelt alla poolte.

Tabelite koostamisel võtame arvesse vaid neid mängijad, kes on löönud kaasa vähemalt sajal turniiril. Eesti läbi aegade resultatiivseim mängija on tartlane Artur Sinilill, kelle võidukoefitsient on 117 mängitud turniiri juures 39,19 ning teine koht kuulub norralasele Jon Rommenile, kelle näitaja on täpselt 39,0 (122 turniiri).

Esimese tõelise tegijana, kes eeldatavalt ka aktiivselt Eesti meistrivõistlustel kaasa lööb, leiame aga kolmandalt kohalt Vallo Maidla (pildil). Ärge unustage, et Eesti läbi aegade ühel edukaimal mängijal Maidlal puudub siiani Eesti meistritiitel ning kindlasti soovib ta selle trofee viimaks oma auhinnakappi lisada. Aga laseme nüüd numbritel edasi rääkida!

Tuntud mängijad keskmisest suurema resultatiivsusega

MängijaTurniirePunkteKeskmine
Vallo  Maidla3631401438,61
Veiko  Aava125473737,90
Andres  Soome206708134,37
Andres  Samarüütel5391845234,23
Paavo  Korkka161548734,08
Rain  Elmik8852999133,89
Peeter  Grünthal10763641233,84
Aleksandr  Kuperman153513233,54
Sven Reimaa200666833,34
Aleksandr  Klepatš15474763930,79
Meelis  Ahman130399130,70
Juhan  Kobin4231281930,30
Katri  Käsper206619030,05
Madis Ormisson13193942629,89
Rain  Mölderkivi209621329,73
Priit  Oja10903233429,66
Arvi  Meeksa7012059629,38
Henri  Käsper287831628,98
Toomas  Palover5161479728,68
Runnar  Lindepuu172491028,55
Kristjan  Rummel4481271728,39
Aleksandr  Arutjunov3571009728,28
Janar  Kiivramees100255125,51
Raigo  Vakra182456625,09

Tuntud mängijad keskmisest väiksema resultatiivsusega

MängijaTurniirePunkteKeskmine
Heiki  Laja346861724,90
Marko  Keskel271655624,19
Silver  Simulask292705324,15
Mariliis Elmik308674921,91
Vadim  Guk176383021,76
Aare  O.173375721,71
Lauri  Laast451973421,58
Revo  Kink436892420,47
Leho  Raud306600719,63
Indrek  Ülesoo198380019,19
Aleksandr  Alimov9451758918,61
Mart  Pork450810718,02
Kelly  Limonova168275016,37
Andres  Burget229347415,17
Marianne B.251369814,73
Aare  Sepp8131181514,53
Urmas  L.448619013,82
Mark  Rivkin560600310,72
Mario  Eichenberg226230410,19

Teised põnevad mängijad

Lõpetuseks vaatame ka nende tuntud tegijate keskmist punktisaaki, kes on osalenud vähem kui sajal, kuid rohkem kui viiekümnel turniiril.

Imre  Leibold 31,0 (63 turniiri)
Raigo Aasmaa 29,9 (91)
Leemet Prits 27,59 (54)
Andres Allsalu 27,37 (62)
Mauri Dorbek 24,64 (52)
Rikard Relander 21,54 (94)
Maret Komarova 19,52 (50)
Martin Saar 18,68 (84)
Ragnar Uibooss 18,63 (88)
Risto Manninen 18,27 (60)
Herli Olop 15,30 (53)
Kairit Laast 12,76 (67)
Taivo Egel 12,67 (75)
Peeter Talviste 12,56 (55)
Madis Müür 12,53 (55)
Tõnu Kõiv 12,04 (71).

Kõige väiksema resultatiivsusnäitajaga on vähemalt 50 turniiri mänginud meeste seas Viktor  R. 7,9 (115), Andrei V. 7,81 (154) ning Roman D. 5,17 (126). Leidub ka neid, kel on läinud veel kehvemini - näiteks Harry O. on mänginud kaasa 36 turniiril ja pole neist cashinud ühelgi.

Loomulikult on tabelites palju anomaaliaid, mis seostuvad eelkõige sellega, et pole arvestatud mitmeid rahvusvahelisi turniire (vt. näiteks nendel väga resultatiivselt mänginud Tõnu Kõivu koefitsienti) ning statistika on seda ebatäpsem, mida väiksem on arvesse võetud turniiride arv. Seetõttu ei hakka me kindlasti analüüsima kedagi, kes on mänginud alla 50 turniiri.

Miks? Sest näiteks Eesti ühe läbi aegade edukaima mängija Marek Kolgi kohta näitab ametlik statistika võiduprotsendiks nulli, kuid peamiselt vaid rahvusvahelisi turniiride mänginud Marek on tegelikult saanud 17-st turniirist tervelt viiel enam kui tuhandeeurose cashi.

Kõikide Olympicu pokkeriklubi edetabelitega saate tutvuda Olympic Casino kodulehel. Meie edetabelid põhinevad Olympic Casino pokkeriklubi andmetele seisuga 22. veebruar 2012.

VEEL LUGUSID

Seotud mängijad

Mida Sa arvad?