WSOP 2017 Jälgi ülekannet

Selgus 2012. aasta WSOP põhiturniiri finaallaud

WSOP finaallaud

Täna hommikul selgusid Las Vegases selleaastase WSOP põhiturniiri üheksa parimat. Suurima stäkiga läheb oktoobris mängitavasse finaali 26-aastane ameeriklane Jesse Sylvia.

Põhiturniiri eelviimast päeva alustas 27 pokkerisportlast Kanada mängija Marc Ladouceur'i juhtimisel. Pärast seda kui ka eelmisel WSOP põhiturniiril kõrge koha (63.) saavutanud Ladouceur langes konkurentsist kolmeteistkümnendana ning talle järgnes peatselt Scott Abrams, oli 11 parima seas endiselt kaks naismängijat: teise päeva chipleader Gaelle Baumann ning norralanna Elisabeth Hille.

Paraku kuulusid just neile dramaatilised mullikohad: shordiks jäänud Hille lükkas esmalt oma nupud sisse {A-Hearts}{Q-Hearts}-ga, mis ei saanud klassikalises mündiviskes jagu ungarlase Andras Koroknai pocket seitsmetest.

Seejärel oli Baumanni kord - {A-Diamonds}{9-Hearts} ning taas Andras Koroknai vastu. {A-Hearts}{J-Spades}-ga mänginud ungarlase, kes on muuseas ainuke finaallauda pääsenud mitteameeriklane, parem stardikäsi pidas ning Baumann pidi juba neljanda naismängijana WSOP ajaloos leppima põhiturniiri kümnenda kohaga. Selleaastasel WSOP põhiturniiril osales 211 naismängijat, kuid kahjuks ei suutnud keegi neist korrata 1995. aastal ainsa naismängijana WSOP finaallauda jõudnud Barbara Enright'i saavutust.

Niisiis - tutvugem finalistidega!

IstekohtMängijaRiikVanusStäkk
1Russell ThomasUSA2424,800,000
2Jacob BalsigerUSA2113,115,000
3Jeremy AusmusUSA329,805,000
4Steven GeeUSA5616,860,000
5Greg MersonUSA2428,725,000
6Jesse SylviaUSA2643,875,000
7Robert SalaburuUSA2715,155,000
8Andras KoroknaiUngari3029,375,000
9Michael EspositoUSA4316,260,000

Sellest, mida need mehed on suutnud varem korda saata, annab infot järgmine tabel, kus on kirjas igaühe turniiriteenistus enne 2012. aasta WSOP põhiturniiri. Pokkerimiljonäre on finalistide nimekirjas kaks: 30-aastane WPT 2010 L.A. Poker Classic võitja Koroknai ning sellel aastal WSOP-l $10,000 No Limit Holdem Six Handed tšempioniks tulnud Merson.

Finalistide eelnev turniiriteenistus:
1. Andras Koroknai - $1,841,013
2. Greg Merson - $1,319,704
3. Steven Gee - $498,422
4. Jeremy Ausmus - $427,145
5. Michael Esposito - $172,806
6. Russell Thomas - $126,796
7. Robert Salaburu - $42,411
8. Jesse Sylvia - $23,777
9. Jacob Balsiger - $3,884

Iga finaallauda jõudnud mängija on endale juba kindlustanud vähemalt $754,798 auhinnaraha, kuid turniiri võitja teenib tervelt 8,527,982 dollarit. Kokku osales WSOP 2012 põhiturniiril 6 598 mängijat, kes kõik tasusid osalemise eest 10 000 dollarit. Nad tulid 82 riigist ning olid vanuses 21 kuni 92 eluaastat. Põhiturniiril lõi kaasa ka neli Eesti pokkerimängijat, kes kahjuks keegi rahadesse ei jõudnud.

Juba lähipäevadel tutvustame oma lugejatele lähemalt neid mehi, kelles seast selgub mõne kuu pärast 2012. aasta turniiripokkeri maailmameister.

VEEL LUGUSID

Seotud turniirid

Mida Sa arvad?