Stanley Choi võitis Macau superturniiril $6,465,746

  • Donnie PetersDonnie Peters
Stanley Choi

Eile toimunud Macau High Stakes Challenge superturniiril, millel osalemine maksis HK$2,000,000 (umbes 260 000 USA dollarit), lõi kaasa 73 pokkerimängijat. Nendest 21 tegid lisaks sisseostule ka re-buy, mistõttu kogu turniiri auhinnafondiks kujunes hiiglaslik HK$182,360,000 ehk ligikaudu 23,5 miljonit USA dollarit.

Osalejate seas olid nii maailmakuulsad pokkerihaid, high-stakes netimängijad, kui kohalikud ärimehed. Hoolimata tippmängijate rohkusest kulges turniir siiski hiinlaste taktikepi all.

Finaallaua alguseks oli võimas liider Tang Zheng, kel oli punkte lähimatest jälitajatest üle kahe korra rohkem. Siiski ei õnnestunud tal mäng finaallauas just kuigi hästi ning leppida tuli kõigest neljanda kohaga.

Finaallaua tuntuim nimi oli maailmakuulus pokkeristaar Phil Ivey, kes langes sealt paraku esimesena. Blindide 40,000/80,000 ja ante 10,000 juures lükkas Ivey preflopis nuppe kaartidega {K-Hearts}{6-Hearts} turniiri liidri Zhengi {K-Clubs}{9-Clubs} vastu. Lauas avati {K-Spades}{J-Diamonds}{4-Clubs}{5-Diamonds}{3-Clubs} ning madalama kickeri tõttu pidi Ivey turniirilt lahkuma.

Talle järgnes inglasest high-roller ning värske Ferrari omanik Sam Trickett, kes jääb vist pikaks ajaks needma vastaseid, kes mängivad pocket viitega. Esmalt kaotas ta all-in jaotuse {K-Hearts}{9-Clubs}-ga Nicholas Wong'i {5-Hearts}{5-Spades} vastu. Seejärel leidis Trickett {A-Spades}{J-Spades} ning sai calli Stanely Choi (pildil vasakul) pocket viitelt. Juba flop {8-}{8-}{5-} andis vastasele monsteri ning turn tõi talle koguni neliku.

2012 Macau High Stakes Challenge finaallaud
2012 Macau High Stakes Challenge finaallaud

Edu vastaste elimineerimisel ning strateegiliste jaotuste võitmisel viis Choi finaallaua liidriks ning heads-up mäng algas tema 3:1 eduseisu. Lõplik lahendus saabus kiirelt: Zhu Guan Fai tegi buttonilt min-tõste ning Choi lükkas BB-lt nupud sisse. Fai callis küll kiirelt, kuid leidis end üsna täbarast seisust pocket kuutega Choi {10-Clubs}{10-Hearts} vastu. Lauas avatud kaardid teda ei aidanud.

Finaallaua väljamaksed

KohtMängijaAuhind (HKD)Auhind (USD)
1Stanley Choi50,149,0006,465,746
2Zhu Guan Fai33,737,0004,349,735
3Nicholas Wong25,530,0003,291,601
4Tang Zheng17,324,0002,233,596
5John Juanda12,765,0001,645,800
6Lap Key Chen9,574,0001,234,383
7Sam Trickett7,750,000999,213
8Phil Ivey6,383,000822,965

Turniirifotod ning info toimunu kohta leiad Poker Portal Asia ning Poker Ace kodulehelt.

VEEL LUGUSID

Seotud mängijad

Mida Sa arvad?