OlyBet: EMV põhiturniiri suurim favoriit on Tarmo Mõttus

Tarmo Mõttus

OlyBeti hinnangul on kõige suurem tõenäosus EMV põhiturniiri võitmiseks tartlasest harrastusmängijal Tarmo Mõttusel (pildil).

Möödunud nädalavahetusel alanud 300-eurose osalustasuga No Limit Holdem turniiri kaks esimest mängupäeva selekteerisid 209 alustaja hulgast üheksa parimat. Kuigi parima punktisummaga jõudis finaali Kaupo Tenno (691 000), on esinelik tihedalt koos - Tarmo alustab finaali 670 000, Siiri Saar 655 500 ning Maret Komarova 654 000 punktiga.

Neist peab OlyBet suurimaks soosikuks Tarmot, kelle võidu tõenäosust hinnatakse ühele nelja vastu. Siiri ja Kaupo koefitsient on 4,5, Mareti edulootusi ei peeta aga suuremaks kui üks seitsmele. Teda edestab ka viis aastat tagasi Eesti parimaks pokkerimängijaks valitud Janar Kiivamees (koefitsient 6,0), kes pääses finaali 480 000 punktiga.

„Kuigi esinelikus on eranditult kogenud mängijad, pole neist keegi sedavõrd tähtsal võistlusel nii kaugele jõudnud,“ kommenteeris Olympic Casino pokkerimänedžer Risto Suurpõld.“Turniiri esimesel kahel päeval näitas Tarmo oma konkurentidest siiski kriipsuvõrra paremat mängu ning tema väikest favoriidiseisust kindlustab ka hea punktisumma ning positsioon lauas,“ täpsustas Risto.

Olympic Casino pokkerimänedžeri sõnul mängivad oskused ning vastaste tundmine turniiripokkeris küll suurt rolli, kuid unustada ei saa ka õnnefaktori osakaalu. „Seepärast on konkreetse favoriidi ennustamine väga raske. Ka ülejäänud finalistid eesotsas varem rohkelt auhindu võitnud Revo Kingi ja Raigo Vakraga on väga tugevad tegijad,“ sõnas Risto.

MängijaStäkkIstekohtVõidu koefitsient  
Kaarel Lepik327,000115,0  
Kaupo Tenno691,00024,5  
Maret Komarova654,00037,0  
Siiri Saar655,50044,5  
Carmen-Elina Kupri126,500525,0  
Raigo Vakra302,000615,0  
Tarmo Mõttus670,00074,0  
Janar Kiivramees480,00086,0  
Revo Kink324,000910,0  

OlyBet võimaldab ennustada ka esimest väljalangejat, kelleks peetakse 2012. aastal koos Teele Viiraga segapaarismängu Eesti meistriks tulnud Raigot ning väikseima stäkiga finaallauda jõudnud Carmen-Elina Kuprit.

„Kuigi Raigol on Carmen-Elinast kaks ja pool korda rohkem žetoone, võib eeldada, et esimene on nõus oma mänguseisu parandamise nimel suuremaid riske võtma,“ arvas Risto. „Naiste mängustiil on üldjuhul mõnevõrra tasakaalukam ning nad suudavad olla vajadusel väga kannatlikud,“ selgitas Risto.

Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) ning Olympic Casino koostöös toimuvad 2015. aasta pokkeri Eesti meistrivõistlused viiakse läbi 1.-11. aprillil Tallinnas. Põhiturniiri finaallaud algab laupäeval kell 13:00 ning kantakse otsepildis üle Delfi TV vahendusel.

OlyBet: EMV põhiturniiri suurim favoriit on Tarmo Mõttus 101
Kas Janar Kiivramees jõuab tagasi suurele areenile?

VEEL LUGUSID

Mida Sa arvad?