Kui suur edu on "November Nine" chipliidril Joseph McKeehenil?

Joe McKeehen

2015. aasta pokkeri maailmameistrivõistluste (WSOP) suvine maraton on selleks aastaks läbi ning hiljuti selgus selleaastane "November Nine", kes jätkavad 8.-10. novembril toimuvas finaalis tiitli ja 7,68 miljoni dollarilise palgapäeva nimel.

Tänavused finalistid pärinevad peamiselt Ameerikast: chipliider Joseph McKeehen, kuldse käevõru omanik Max Steinberg ning samuti ameeriklased Thomas Cannuli, Neil Blumenfield, Josh Beckley ja Patrick Chan. Lisaks lauas belglane, kes värkselt European Poker Awards gaalalt elutöö auhinnaga tunnustatud 72-aastane Pierre Neuville, Israelist pärit Zvi Stern ning Itaaliast Federico Butteroni.

Finaallaua favoriit Joseph McKeeheni (pildil vasakul) edu finaallauas on läinud 10. aasta üks suurimaid ja täna vaatlemegi kui suur see edu on ja kuidas on läinud varasematel "November Nine" chipliidritel.

Oleme kogunud statistika alates 2004. aastast, mille jooksul üheteistkümnest chipliidrist kaheksa on lõpetanud esikolmikus ning kolm on ka turniiri võitnud - 2010 Jonathan Duhamel, 2006 Jamie Gold ja 2004 Greg Raymer. Varasematest aastatest vaid ühel chipliidril on õnnestunud esiviisikust välja jääda ja selleks on 2007. aastal "kõik nahka keeranud" Philip Hilm, kes lahkus esimesena.

Tänavusel chipliidril ei ole ainult staatus kui selline, vaid ta omab kolmandiku kogu turniiril olevatest mängumärkidest ja järgmisest Ofer Zvi Sternist (29,8 miljonit) 83,5 suurt pimepanust enam. Suurim edu järgmise ees on olnud alatest 2004. aastast vaid 2009. aastal Darvin Moonil, kes juhtis järgmise ees 100,5 suure pimepanusega - tema laeks jäi tollal 2. koht.

Tänavuse chipliidri edu on ka alatest 2004. aastast suurim protsentuaalselt, juhtides napilt 32,8% numbriga 2004. aasta finaallaua chipliidrit ja hilisemat võitjat Greg Raymeri, kel oli siis finaali eel 32,4% nuppudest.

"November Nine" statistika alatest 2004

(tumedas kirjas on märgitud võitjad)

AastaMängijaChips% of ChipsBBsKoht
2015Joe McKeehen63,100,00032.8%158--
 Ofer Zvi Stern29,800,00015.5%74.5--
 Neil Blumenfield22,000,00011.4%55--
 Pierre Neuville21,075,00010.9%53--
 Max Steinberg20,200,00010.5%50.5--
 Thomas Cannuli12,250,0006.4%31--
 Josh Beckley11,800,0006.1%29--
 Patrick Chan6,225,0003.2%16--
 Federico Butteroni6,200,0003.2%15.5--
      
2014Jorryt van Hoof38,375,00019.1%963rd - $3,807,753
 Felix Stephensen32,775,00016.3%822nd - $5,147,911
 Mark Newhouse26,000,00013.0%659th - $730,725
 Andoni Larrabe22,550,00011.2%56.56th - $1,622,471
 Dan Sindelar21,200,00010.6%537th - $1,236,084
 Billy Pappas17,500,0008.7%445th - $2,143,794
 William Tonking15,050,0007.5%384th - $2,849,763
 Martin Jacobson14,900,0007.4%371st - $10,000,000
 Bruno Politano12,125,0006.0%308th - $947,172
      
2013JC Tran38,000,00019.9%955th - $2,106,893
 Amir Lehavot29,700,00015.6%743rd - $3,727,823
 Marc Etienne McLaughlin26,525,00013.9%66.56th - $1,601,024
 Jay Farber25,975,00013.6%652nd - $5,174,357
 Ryan Riess25,875,00013.6%651st - $8,361,570
 Sylvain Loosli19,600,00010.3%494th - $2,792,533
 Michiel Brummelhuis11,275,0005.9%287th - $1,225,356
 Mark Newhouse7,350,0003.9%18.59th - $733,224
 David Benefield6,375,0003.3%168th - $944,650
      
2012Jesse Sylvia43,875,00022.2%1462nd - $5,295,149
 Andras Koroknai29,375,00014.8%986th - $1,640,902
 Greg Merson28,725,00014.5%961st - $8,531,853
 Russell Thomas24,800,00012.5%834th - $2,851,537
 Steve Gee16,860,0008.5%569th - $754,798
 Michael Esposito16,260,0008.2%547th - $1,258,040
 Rob Salaburu15,155,0007.7%50.58th - $971,360
 Jake Balsiger13,115,0006.6%443rd - $3,799,073
 Jeremy Ausmus9,805,0005.0%32.55th - $2,155,313
      
2011Martin Staszko40,175,00019.5%80.52nd - $5,433,086
 Eoghan O’Dea33,925,00016.5%686th - $1,720,831
 Matt Giannetti24,750,00012.0%49.54th - $3,012,700
 Phil Collins23,875,00011.6%485th - $2,269,599
 Ben Lamb20,875,00010.1%423rd - $4,021,138
 Bob Bounahra19,700,0009.6%39.57th - $1,314,097
 Pius Heinz16,425,0008.0%331st - $8,715,368
 Anton Makiievskyi13,825,0006.7%27.58th - $1,010,015
 Sam Holden12,375,0006.0%259th - $782,115
      
2010Jonathan Duhamel65,975,00030.0%1321st - $8,944,310
 John Dolan46,250,00021.1%92.56th - $1,772,959
 Joseph Cheong23,525,00010.7%473rd - $4,130,049
 John Racener19,050,0008.7%382nd - $5,545,955
 Matt Jarvis16,700,0007.6%33.58th - $1,045,743
 Filippo Candio16,400,0007.5%334th - $3,092,545
 Michael Mizrachi14,450,0006.6%295th - $2,332,992
 Soi Nguyen9,650,0004.4%199th - $811,823
 Jason Senti7,625,0003.5%157th - $1,356,720
      
2009Darvin Moon58,930,00030.2%245.52nd - $5,182,601
 Eric Buchman34,800,00017.9%1454th - $2,502,890
 Steven Begleiter29,885,00015.3%124.56th - $1,587,160
 Jeff Shulman19,580,00010.0%81.55th - $1,953,452
 Joe Cada13,215,0006.8%551st - $8,546,435
 Kevin Schaffel12,390,0006.4%51.58th - $1,300,231
 Phil Ivey9,765,0005.0%40.57th - $1,404,014
 Antoine Saout9,500,0004.9%39.53rd - $3,479,670
 James Akenhead6,800,0003.5%289th - $1,263,602
      
2008Dennis Phillips26,295,00019.2%109.53rd - $4,517,773
 Ivan Demidov24,400,00017.8%101.52nd - $5,809,595
 Scott Montgomery19,690,00014.4%825th - $3,096,768
 Peter Eastgate18,375,00013.4%76.51st - $9,152,416
 Ylon Schwartz12,525,0009.2%524th - $3,794,974
 Darus Suharto12,520,0009.1%526th - $2,418,562
 Chino Rheem10,230,0007.5%42.57th - $1,772,650
 Craig Marquis10,210,0007.5%42.59th - $900,670
 Kelly Kim2,620,0001.9%118th - $1,288,217
      
2007Philip Hilm22,070,00017.3%929th - $525,934
 Tuan Lam21,315,00016.7%892nd - $4,840,981
 Jon Kalmar20,320,00015.9%84.55th - $1,255,069
 Raymond Rahme16,320,00012.8%683rd - $3,048,025
 Lee Childs13,240,00010.4%557th - $705,229
 Lee Watkinson9,925,0007.8%41.58th - $585,699
 Hevad Khan9,205,0007.2%38.56th - $956,243
 Jerry Yang8,450,0006.6%351st - $8,250,000
 Alex Kravchenko6,570,0005.2%27.54th - $1,852,721
      
2006Jamie Gold26,650,00029.2%166.51st - $12,000,000
 Allen Cunningham17,770,00019.5%1114th - $3,628,513
 Richard Lee11,820,00013.0%746th - $2,803,851
 Erik Friberg9,605,00010.5%608th - $1,979,189
 Paul Wasicka7,970,0008.7%502nd - $6,102,499
 Doug Kim6,770,0007.4%42.57th - $2,391,520
 Rhett Butler4,815,0005.3%305th - $3,216,182
 Michael Binger3,140,0003.4%19.53rd - $4,123,310
 Dan Nassif2,600,0002.9%169th - $1,566,858
      
2005Aaron Kanter10,700,00019.0%1074th - $2,000,000
 Tex Barch9,330,00016.6%93.53rd - $2,500,000
 Andy Black8,140,00014.5%81.55th - $1,750,000
 Mike Matusow7,410,00013.2%749th - $1,000,000
 Steve Dannenmann5,460,0009.7%54.52nd - $4,250,000
 Joseph Hachem5,420,0009.6%541st - $7,500,000
 Daniel Bergsdorf5,270,0009.4%52.57th - $1,300,000
 Scott Lazar3,370,0006.0%346th - $1,500,000
 Brad Kondracki1,180,0002.1%128th - $1,150,000
      
2004Greg Raymer8,215,00032.4%164.51st - $5,000,000
 Matt Dean4,920,00019.4%98.57th - $675,000
 Josh Arieh3,205,00012.6%643rd - $2,500,000
 Glenn Hughes2,275,0009.0%45.55th - $1,100,000
 Dan Harrington2,245,0008.9%454th - $1,500,000
 David Williams1,575,0006.2%31.52nd - $3,500,000
 Al Krux1,305,0005.1%266th - $800,000
 Mike McClain885,0003.5%17.59th - $470,400
 Mattias Anderson740,0002.9%158th - $575,000

Juba homses artiklis vaatleme lähemalt tänavuse "November Nine" mängijaid. Tänase artikli lõpetuseks pakume intervjuud chipliidriga.

VEEL LUGUSID

Mida Sa arvad?